9 лютого 2016 року у світі відзначається День безпечного Інтернету.
Захід був запроваджений у 2004 за ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe (Європейська мережа безпечного Інтернету). Відзначається у вівторок другого тижня лютого.
Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються:
-
шляхи безпечного використання молоддю Інтернету,
-
питання інтернет-етики,
-
загрози протизаконного контенту.
День безпечнішого Інтернету має на меті досягнення об'єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.
В Україні в цей день у закладах освіти, бібліотеках, дитячих та молодіжних клубах, громадських та бізнес-організаціях, в медіа та на сторінках соціальних мереж діти та дорослі обговорюють питання безпечної поведінки в Інтернеті, потенційних загроз, випадки порушення прав дитини та механізми їх захисту.
Наша школа вже не перший рік долучається до цієї важливої справи. Цього року ми взяли участь у Всеукраїнському заході #Хвиля_Безпечного_Інтернету
Пропонуємо ознайомитись з інформаціїю на наступних сайтах:
● Сайт Онляндія – безпечна веб-країна: http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/etusivu.htm.
● Сайт про безпеку в Інтернеті від Google – http://www.prointernet.in.ua.
●Тренінг "Критичне оцінювання ресурсів інтернету” для вчителів і учнів: http://wiki.iteach.com.ua/Тренінг_”Критичне_оцінювання_ресурсів_інтернету”_для_вчителів_і_учнів.
●Мультимедийный учебный дистанционный курс безопасного пользования ресурсами сети Интернет – https://onlinesafety.info/#/home.
● Урок Інтернет-безпеки для проведення з дітьми: http://startuem.lg.ua/?p=1445.
●Посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті» з 5 новими груповими вправами: https://www.academia.edu/18492034/Освіта_в_сфері_прав_людини_в_Інтернеті._Human_rights_in_the_Internet._Manual_for_educators_and_youth_workes
● Онлайн курс «Права людини та Інтернет», що передбачає ознайомлення Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі: http://hr-online.org.ua/ua/kursi/
● Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді переможців Національного конкурсу: http://startuem.lg.ua/?p=1427#more-1427або знайти у журналі «Соціальний педагог» видавництва «Шкільний світ» (Випуск №2, 2015).
● Міжнародна кампанія «Рух проти мови ненависті он-лайн»: http://www.nohatespeechmovement.org(англійською мовою) або http://nhsm.info (українською мовою).
● Практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини»: http://nohate.ext.coe.int/Campaign-Tools-and-Materials/Bookmarks(англійською мовою). |