Сьогодні, 26 квітня, виповнюється 30 років від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики у світі.
26 квітня 1986-го, о 01:23, вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС, що спричинило масштабну радіоактивну катастрофу, наслідки якої відчутні і сьогодні.
Тоді загинуло близько 50 співробітників станції і постраждали сотні рятувальників. Населення Прип'яті, яке у 1986 році становило 45 тис. осіб, повністю евакуювали протягом перших трьох днів після вибуху.
Радіоактивна хмара від аварії пронеслася над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі.
Близько 200 000 осіб евакуювали із зон забруднення.
З числа постраждалих унаслідок аварії померло 167 653 людей, серед них 2 929 ліквідаторів. 83% потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи страждають на різні захворювання, а серед учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 92%.
З нагоди 30-ї річниці аварії на ЧАЕС та з метою вшанування ліквідаторів наслідків катастрофи в школі було проведено уроки пам’яті та тематичні виховні заходи «Уроки історії, про які маємо пам’ятати», «Трагедія Чорнобиля в житті та літературі»; «Збережемо нашу землю блакитною і зеленою», демонстрація кінофільму «Мужність і біль Чорнобиля» |